A koronavírus-járvány kezdete óta, vannak akik többször is átestek a betegségen azonban van akit nagy ívben „elkerül”, még akkor is ha érintkezett fertőzött személlyel.
Dr. Cliona O’Farrelly dublini immunológus professzor szerint négy oka is lehet annak, hogy valaki nem kapja el a koronavírust. Közrejátszik ugyanis a társadalmi-gazdasági háttér, a jó általános egészség, a körültekintő magatartás, illetve a még jelenleg is vizsgált veleszületett immunválasz is.
„Az emberek életvitele nagyban függ a körülményeiktől, emellett vannak olyanok, akik az immunrendszerüknek köszönhetően rezisztensek a vírussal szemben. Jelenleg ilyen embereket keresünk, hogy kutathassuk a jelenséget. Úgy gondolom tehát, hogy a következők befolyásolhatják a koronavírus kivédését: a társadalmi-gazdasági helyzet, az általános egészségi állapot, a megfelelő óvintézkedések betartása és a veleszületett ellenállás” – magyarázza a professzor.
kiemelt kép: Getty Images



