--°C

Orbán kudarca: Elmarad a V4-es védelmi miniszterek találkozója

Elmarad a V4-es védelmi miniszterek budapesti találkozója Lengyelország és Csehország is jelezte távolmaradását – írja a szlovák szaktárca közlésére hivatkozva az Euractiv. 

Az eseményre március 30-31-én került volna sor. Mariusz Błaszczak lengyel védelmi miniszter Magyarország ukrajnai orosz invázióval kapcsolatos retorikája miatt mondta le részvételét. Jana Černochová cseh védelmi miniszter már pénteken jelezte, nem lesz jelen a magyar fővárosban tartandó megbeszélésen. „Nagyon sajnálom, hogy az olcsó orosz olaj most fontosabb a magyar politikusoknak, mint az ukrán vér” – indokolta.

Népszava