Az Országos Mentőszolgálatnál (OMSZ) is érvényben van a Molnál múlt pénteken bevezetett üzemanyagvásárlási korlátozás – válaszolta a 24.hu kérdésére a szolgálat.
A portál az után kereste meg az OMSZ-t, hogy Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő azt írta a Facebook-oldalán, az 50 literes tankolási limit kevés a nagy üzemanyagtartályú és sokat fogyasztó mentőkocsikhoz, a napi többszöri tankolás pedig lassíthatja az amúgy is hatékonysági problémákkal küzdő mentőszolgálatot.
Az OMSZ ezzel szemben azt írta, működésük
folyamatos és zavartalan, az üzemanyag-utántöltés szabályai fennakadást nem okoztak.
Hozzátették azonban, hogy kezdeményezték a mentőautók tankolási limitjének feloldását.
Arra a kérdésre, hogyan készülnek arra az esetre, ha több tucat benzinkút kényszerül bezárásra, azt írták,
az országosan egységes szervezeti felépítésünk és a gyors szervezési intézkedésekre képes operatív működésünk lehetővé teszi az esetlegesen szükséges logisztikai lépések megtételét.
kiemelt kép: MTI



