Ferencváros: gyorsan kapott gólok – a Barcelona Budapesten is érvényesítette a papírfomát

A Bajnokok Ligája 5. fordulójában tegnap 8 mérkőzést játszottak le, így a mai napra maradt a másik 8 találkozó, amelynek ismét volt magyar érdekeltsége, hiszen a Ferencváros az FC Barcelona csapatát fogadta a Puskás Arénában.

A mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy a biztos továbbjutás tudatában a katalán klub nem a legerősebb kezdőcsapatával lép pályára, többek között nem utazott Budapestre az argentin csillag, Messi sem, de a Barcelona kezdőcsapata így is bitang erős európai szinten is. A Ferencváros számára nagy volt a tét, hiszen a csoport harmadik helye automatikusan a 2021-es kupatavaszt jelentené a zöld – fehéreknek az Európa Ligában.

A Ferencvárosnak ezúttal Messi nem okozott gondot (Fotó: MTI)

Az első két percben a Ferencváros hajmeresztő hátrapasszokkal kezdett, többször elvesztette a labdát a saját térfelén a magyar bajnokcsapat. Az 5. percben a nyomás komoly lehetőséggé érett, Braithwaite hatalmas helyzete maradt ki. Lassan teltek a percek ekkor, a Ferencváros nem tudta felvenni a katalánok által diktált iramot, pillanatokra tudta csak a labdát birtokolni a zöld-fehér csapat. A 14. percben góllá érett az előny, Griezmann lőtte a kapuba Jordi Alba beadását. (0-1)

Az ezt követő 6 percben is végig támadtak a spanyolok, ennek sajnos ismét meglett az eredménye, Braithwaite meglőtte a Barcelona második gólját. (0-2) A 27. percben Braithwaite-t buktatja a 16-oson belül Frimpong, nem vitás, 11-es… A büntetőt Dembélé belőtte. (0-3).

(Fotó: Szabó Miklós / NSO)

Egymás után jöttek ezután is a Barcelona helyzetek, a Ferencváros továbbra is tehetetlen volt a támadásokkal szemben. Érezhető volt, hogy nehéz egy óra vár még a magyar bajnokra.  A 36. percben láthattuk az első komoly Fradi – helyzetet, Uzuni szabadrúgása után Blazic lőtt kapura, Neto védett, de ekkor már jelezte a partjelző a leshelyzetet. A félidő hátralévő részében is a Barcelona akarata érvényesült, így a csapatok 0-3-as állással mentek szünetre. A Barcelona erejét mutatja, hogy az első félidőben 10 próbálkozásból 4 talált kaput, ebből pedig 3 gól született.

A Barcelona nem sokáig hagyta nyitva a kérdést a mérkőzésen (Fotó: M4 Sport)

A második félidő elején bátrabban kezdett a Ferencváros, előbb Tokmac előtt adódott gólszerzési lehetőség, majd Sigér Dávid lőtt 20 méterről alig fölé. A játék összképe is sokat változott a második félidő felére,  a Barcelona látványosan visszavett egy sebességfokozatot, a Ferencváros pedig lényegesen lendületesebb játékot játszott és a mérkőzés ezen szakaszában a zöld – fehér védelem is erősebb talpon állt. A 65. percre négy katalán csere mellett kettőt cserélt a Ferencváros is, Sigér Dávid helyére érkezett Aissa Laiduni, valamint Marcel Heistert váltotta Lovrencsics Gergő.

A 71. percben Szerhij Rebrov frissítette csapatát, Myrto Uzuni helyén Roko Baturina, Nguen Tokmac helyett pedig Róbert Mak folytatta. Baturina majdnem úgy érkezett meg a Barca meccsbe, mint hétvégén az MTK ellen, Lovrencsics beadása után gyönyörű fejesét a 73. percben kellett bravúrral védenie Netonak. A Barcelona nem erőltette a támadásokat, ám amikor lehetősége akadt, azt gólhelyzetig játszotta. Dibusz Dénes azonban amikor kellett, ott volt és magabiztosan hárított.

A 83. percben Blazic a saját orbitális hibáját javította gyönyörűen sarokkal, majd egy újabb Fradi – szöglet után védett Neto. A 88. percben a csereként beállt Ihor Haratinnak volt lehetősége gólt szerezni, majd Lovrencsics Gergő beadásáról maradt le centikkel a zöld – fehér támadó. A három perces hosszabbításban az eredmény nem változott, így a Ferencváros helyenként szép játékkal, a második félidőre a játék szempontjából kifejezetten feljavulva szenvedett 3-0 arányú vereséget a Barcelona ellen, amely valljuk meg, reális és elfogadható különbség.

Összességében elmondható, hogy a Ferencváros ismét nem helytállt világklasszis ellenfele ellen

és ismét  komoly nemzetközi tapasztalatot szerzett, amelyet a következő fordulóban akár hasznosíthat is. A Ferencváros a jövő héten Kijevben játszik, ahol a Dinamo ellen kiharcolhatja a csoport harmadik helyével az Európa Ligában való folytatás lehetőségét.

Nem lesz könnyű meccs, ott győzelem, vagy minimum 6 gólos döntetlen kellene, de a hazai meccs utolsó harminc percéből kiindulva semmi sem tűnik lehetetlennek.