--°C

Katasztrófa: Velencét elöntötte a tenger veszélyben van a Szent Márk székesegyház – videó

Nem kapcsolták be a Velencét védő zsiliprendszert, ezért a víz elöntötte a Szent Márk teret, és bejutott a Szent Márk-székesegyházba is.

https://www.youtube.com/watch?v=LT5WLlG7DfM&feature=emb_title

Az időjárási viszonyok hirtelen romlása készületlenül érte a várost, a zsiliprendszert nem kapcsolták be. „A helyzet drámai, mert nem számítottunk rá − mondta a Venessia.com vezetője, Matteo Secchi, aki szerint visszatértek a régi problémához, holott a Mose nevű védelmi rendszerrel azt hitték, hogy többet ilyen nem fog előfordulni. – Ha a vízszint tovább növekszik, a székesegyház belsejében lévő kápolnák is víz alá kerülhetnek” Luigi Brugnaro velencei polgármester hangsúlyozta, hogy a vízszint a váratlanul erős sirokkószél miatt 145 centiméterre emelkedhet.

forrás: indirekt.hu

kiemelt kép: Mandiner