Egész héten borult, párás, ködös időre számíthatunk.
Hétfő
A Nyugat-Dunántúlon és esetleg északkeleten bukkanhat elő a nap, az ország nagy részén borult, párás időre számíthatunk. Szitálás előfordulhat. Reggel -3 és +2, délután +3 és +8°C között alakul a hőmérséklet. Nem lesz front felettünk.
Kedd és szerda
Túlnyomóan borult, párás, foltokban ködös idő lesz. Szitálás, a magasabban fekvő tájakon (főleg a Bakonyban hószállingózás, ónos szitálás) lehet. A délkeleti szél időnként megélénkülhet. 1 és 6 fok között alakul mindössze a csúcsérték.
Csütörtök
Folytatódik a ködfelhős, szürke időjárás. Inkább csak a délnyugati, déli területeken lesz esély arra, hogy rövid időre előbújjon a nap. +4 fok körüli értékeket mérhetünk.
Péntek és szombat
Folytatódik az erősen felhős, vagy borult, párás időjárás. Foltokban sűrű ködfoltok nehezíthetik a közlekedést. Szitálás, éjszaka ónos szitálás valószínű. Marad az 1-7°C-os maximum – olvasható a köpönyegen.
forrás: Life.hu
indexkép: Getty Images