--°C

Borzasztó! Újabb földrengés rázta meg Horvátországot!

Hétfő reggel újra földrengést érzékeltek Horvátországban: a földmozgás epicentruma most is Petrinja környékén volt.

December 29-e óta folyamatosan mozog a föld a horvátországi Petrinja környékén. A decemberi 6,3-as erősségű földmozgás halálos áldozatokat is követelt.

Ma reggel 7:49-kor mozdult meg a föld, a földrengés azonban szerencsére jóval kisebb, 4,2-es erősségű volt. A földrengések következtében Petrinja területe már harmincöt centimétert süllyedt – adta hírül a Nova S portál alapján a Szabad Magyar Szó.

Horvát katonák takarítják el a romokat Petrinjában, a földrengés után. (FORRÁS: AFP/DAMIR SENCAR)

indexkép: 24.hu