Jól kezdett a Paks, majd hatalmas pofont kapott a Ferencvárostól

A labdarúgó NB I 26. fordulójában a címvédő és listavezető Ferencváros hazai pályán 5–2-re legyőzte a Paksi FC csapatát.

Nem is álmodhatott volna jobb kezdésről a három meccs óta nyeretlen Paks, hiszen már a 2. percben vezetést szerzett a góllövőlistát immár 14 találattal vezető Hahn János magabiztos büntetőjével (0–1).

A hazai zöld-fehérek természetesen nem adták fel, óriási fölényben játszottak, kilenc kapura lövésükből öt is eltalálta annak felületét, a játékrész derekára pedig össze is jött az egyenlítés, Civic bal oldali beadása után Aissa Laidouni fejelt a kapuba (1–1).

ELDAR CIVIC SOROZATBAN A HARMADIK MÉRKŐZÉSÉN ADOTT GÓLPASSZT!

A játékrész hajrájában Olekszandr Zubkov is fejelt egy gólt, de már lesen helyezkedett, így a kilenc szögletet is elvégző ferencvárosiak csak 1–1-gyel fordulhattak.

A második félidő elején a Fradi kapott gyorsan büntetőt, ezt Myrto Uzuni értékesítette (2–1), majd egy villámgyors ellentámadás végén Róbert Mak is eredményes volt (3–1).

Az utolsó negyedóra kezdetéhez érve a két gólt is előkészítő Franck Boli is feliratkozott a gólszerzők közé, szépen cselezte be magát az ötösig, majd passzolt a bal alsóba (4–1).

A végére még jutott egy szépségtapasz, a csereként beálló Szendrei Ákos passzolt a bal alsóba, de hogy a kiütés meglegyen, jött a szintén csere Roko Baturina találata is (5–2).

A nap első mérkőzésén a Mezőkövesd otthon 2–1-re legyőzte a Budafokot, így a legutóbbi 13 bajnokijából hat döntetlen mellett a hetediket nyerte meg.