OTP Bank Liga: döntetlen az örökrangadón – további erdemények

Pénteken és vasárnap játszották le az OTP Bank Liga 10. fordulójának mérkőzéseit.

A két kiemelt figyelemmel kísért mérkőzések meglepetéssel végződtek, hiszen az Újpest első győzelmét aratta, rögtön a Mol Fehérvár ellen. Az örökrangadón pedig a Ferencváros 70 percnyi elképzeléstelen futball után 20 percnyi nyomással sem tudta megtörni a hősiesen és taktikusan játszó MTK-t, így gól nélküli döntetlennel zárult a találkozó. A legdrámaibb fordulatok a Budapest Honvéd – Mezőkövesd mérközésen történtek. 1-0 arányú matyóföldi vezetés után emberelőnyből fordított a Honvéd cirka 12 perc alatt, majd újabb 8 perc alatt a Mezőkövesd egyenlített és megszerezte a győztes találatot is. A listavezető Kisvárda nem tudott nyerni Pakson, így maradt az egy pontos vezetése a tabellán, de a Ferencváros és a Puskás Akadémia elhalasztott találkozója miatt vesztett pontok tekintetében 2 pont hátrányban van a majdani győztessel szemben.