Nagyon szép, de sokak számára egyben félelmetes videót osztott meg Instagram-oldalán Rubint Réka.
„Tegnap esti látogatóink” – írta hozzá. A felvételen jól látszik kis vaddisznó, akire a háttérben ott vigyáz – valószínűleg – az anyakoca.
Jelentősen elszaporodtak a vaddisznók az utóbbi tíz évben, és jobb velük vigyázni, mert a vadbiológus szerint a malacait védő koca a legveszélyesebb emlősállat a magyar erdőkben. A kommentelők is ennek adtak hangot, Rékát féltve.
„Vigyázni kell, mert a mama/ papa elég agresszívak ilyenkor. Féltik a kis cocáikat.”
„Hű, ott a mama is!”
„Édesek meg minden, de én futás közben mindig félek, hogy egy nagy vaddisznó elém toppan az erdőben!” – érkeztek az aggódó hozzászólások, de a videóra nagyobb hangerőt adva egyértelműen kiderül, hogy Rékáék nem gyalog álltak le a vaddisznó családot filmezni, hanem a biztonságot nyújtó autóból.
kiemelt kép: 24.hu



