Egész nap pörögsz, és nehéz lelassulni? Biztos, hogy a Föld népességének jelentős része együtt érez veled. Valóban jó relaxációs technikának tűnik még görgetni egy kicsit a közösségi oldalakat, mielőtt álomra hajtod a fejed, ám ez a szokás több veszélyt is rejt magában – és nagyon káros az egészségedre.
Mutatjuk, miért rossz döntés a telefonod fényénél elaludni!
Rontja a szemedet
Kékfényszűrő és unásig ismételt frázisok ide vagy oda, ez bizony igaz. A telefonod képernyőjének fénye nem természetes, megterheli a szemedet; minél sötétebb van körülötted, annál jobban kifejti káros hatását. Sötét foltokat kezdhetsz látni tőle, vagy nagyon kiszáradhat a szemed.
Rosszabbul alszol
A képernyőből áradó kék fény nem csak hogy lefárasztja a szemedet, még az alvásciklusodat is megzavarja. Ha már muszáj elalvás előtt nyomkodnod a telefont, legalább a fényerejét vedd le!
A nyakad is megszenvedi
Ha hosszan, természetellenes pózba merevedve bámulod a telefonodat, ne csodálkozz, ha másnap a nyakizmaid bánják döntésed következményét. Egyáltalán nem biztos, hogy elfeküdted a nyakadat: tíz esetből nyolcszor a telefon okozza a panaszokat.
Gyorsabban öregszik a bőröd
Hihetetlennek tűnik, de igaz! Vegyünk egy egyszerű példát: ha folyamatosan lefelé tartod a fejed, miközben esténként telefonozol, a nyakadon apró ráncok alakulnak ki. Ha minden este több órát töltesz ilyen helyzetben, annak hamarabb lehetnek látványos következményei, mint gondolnád…

kiemelt kép: Shutterstock



