--°C

Traoré már a Fradiban is BL-hős: megszolgálta a 808 milliós vételárát

„Úgy tűnik, kincsre leltünk. Én azt mondom, már most megérte, hogy szerződtettük, Adama Traoréval jó vásárt csináltunk” – lelkendezett egy boldog Fradi-szurkoló a Téglamezei Stadionban a futballmeccs után. A Ferencváros 4-1-re verte idegenben Bajnokok Ligája-selejtezőn a Slovan Bratislavát és 5-3-mal továbbjutott. A párharcot a mali légiós gólja döntötte el, addig hosszabbításra állt a meccs – könnyen lehet, hogy igazi vezérre akadt benne a klub.

Ha csak a számokat nézzük, akkor is megszolgálta már az árát Traoré. A nyáron a moldovai Sheriff Tiraspoltól 2 millió euróért (808 millió forint) szerződtetett 27 éves csatár pozsonyi gólja azt jelentette, bárhogy alakul a Fradi sorsa a selejtezőkben, az ősszel már biztos csoportkörös valamelyik nemzetközi kupában, legrosszabb esetlen az Európai-konferencialigában, ami alapból 2,94 millió eurós (1,19 milliárd Ft) bevételt jelent a klubnak.

Traoré tavaly a Bajnokok Ligája selejtezőjéből indulva, óriási meglepetésre a főtáblára jutott a 20-szoros moldovai bajnokkal: a kvalifikáció során négy gólt szerzett, s az ősszel, a csoportkörben kilenc perc híján mind a hat meccset végigjátszotta, gólt lőtt a Sahtar Doneck és az Internazionale ellen is.

És úgy tűnik, a Ferencváros nagy erőssége lehet, aki a klub századik BEK-/BL-gólját szerezve már be is írta nevét a zöld-fehérek történelemkönyvébe.

– Persze boldog vagyok a gólom miatt, de a továbbjutás még nagyobb örömmel töltött el – mondta Traoré a meccs után. – Az őszi kupaszereplés már megvan, de megyünk tovább, és remélhetőleg elérjük a célunkat, a BL-főtáblát.

Már korábban sem titkolta, úgy érzi, remekül döntött, amikor az FTC-hez igazolt.

Hálát adtam Istennek, hogy erre az útra terelt, hogy megadatik ilyen pillanatok átélése… Áldom az eszem, hogy ilyen jól döntöttem, amikor elfogadtam a Fradi ajánlatát 

– jegyezte meg a szerződése kapcsán.

Az FTC korábbi ikonja, Lisztes Krisztián szerint bombaüzletet csinált a mali csatárral a bajnokcsapat.

– Én már tavaly kiszúrtam magamnak Traorét, amikor a Sheriff a BL-főtáblán játszott – vélte Lisztes. – Nagyon gyors futballista, a labdával is jól bánik, valamint érzi a kaput. Szerintem sok van benne, de még csak egy részét mutatta meg a képességeinek, s akár vezéregyénisége is lehet a csapatnak.

Jót húzott vele a Fradi, hogy átigazolta, később nagy pénzt is kereshet rajta, ha eladja.

Blikk

kiemelt kép: FTC