--°C

„Csak egy kislány volt, hogy tehet bárki ilyet egy 9 évessel?” – zokogó édesanyja karjaiban halt meg Lilia az utcán CÍMKÉK GYEREKHALÁL

Felfoghatatlan tragédia történt egy lincolnshire-i kávézó előtt fényes nappal.

Egy 9 éves kislány, Lilia Valutyte 5 éves húgával játszott a kávézó előtt, hulahopp karikáztak, míg édesanyjuk a kávézóban dolgozott. Az anyuka ki-kinézett a lányaira, így éppen a szeme előtt történt meg a szörnyűség. Egy férfi ugyanis váratlanul leszúrta a kislányt.

A rendőrség hajtóvadászatot indított egy férfi után, két másikat pedig letartóztattak az üggyel kapcsolatban.

„Az édesanya a kávézóban dolgozott a laptopján. Mivel ez egy csendes utca, így engedte a lányokat kinn játszani, de rájuk nézett időnként, hogy minden rendben-e. Nem láttam, mi történt, de a rendőrség egy kamerafelvételt mutatott később egy férfiról, őt keresik most” – mesélte egy helyi lakos.

Az 55 éves Jonathan Newton taxisofőr, aki szintén a környéken él, így nyilatkozott:

„Szoros közösség vagyunk itt, és a várost a szíve mélyéig megrázta ez a tragédia. Csak kislány volt, hogy tehette ezt bárki is egy kilencévessel? Ez a legmegrázóbb tragédia, ami kisvárosunkat valaha is érte.”

Bors