Hirdetés 

Erős gyulladásgátló, antibakteriális olajokat mutatunk, amelyek eltüntetik a pattanásokat, és feltöltik, ragyogóvá teszik a bőrt.

Óriási tévhit, hogy a zsíros, pattanásos bőrrel küzdőknek nem ajánlottak az olajok. Az viszont nagyon is igaz, hogy egyáltalán nem mindegy, milyeneket használnak belőlük, hiszen egyes termékek valóban ronthatnak, súlyosbíthatnak a helyzeten. Ám vannak olyanok is, amelyek csodát tesznek a problémás arccal.

Olyan nem komedogén, azaz nem pattanásképző olajokat mutatunk, amelyek nem tömítik el a pórusokat, nem zsírosítanak, hanem szépen táplálják, simítják a bőrt, valamint ragyogóbbá és egységesebbé teszik, sőt még a pöttyökön is sokat segítenek.


(Fotó: Getty Images)

Jojoba- és csipkebogyóolaj

A jojobaolaj hasonlít a bőr által természetesen is termelt olajhoz, ezért az nagyon jól tolerálja, és hasznosítja. Kiváló hidratáló, de közben segít visszaszorítani és a megfelelő egyensúlyban tartani az arcon található, pattanásokat okozó baktériumokat. Csökkenti a pöttyök mennyiségét, védi a bőrt a különböző problémáktól és az aknétól is. Mindezek mellett ragyogó, egységes hatást eredményez.

A csipkebogyómag-olaj szintén tökéletes választás száraz, mégis pattanásos, valamint kombinált vagy rosaceára hajlamos bőrre. Gazdag karotinoidokban, C- és A-vitaminban, hidratál, segít csökkenteni a ráncok láthatóságát, valamint megelőzni azokat. Egyenletesebbé, feszesebbé teszi a bőrt, elhalványítja a hegeket, pigmentfoltokat, és egyáltalán nem kell attól félni, hogy pöttyöket okoz majd. Sőt az ezek által okozott hegeket, foltokat is eltünteti.

Kendermag- és teafaolaj

A kendermagolaj erős gyulladáscsökkentő hatású, megszünteti a pattanásokat, megnyugtatja a bőrt, és rengeteg értékes tápanyagot, többek közt omega-3 és -6 zsírsavakat, valamint E-vitamint is tartalmaz. Segít megújítani a sejteket, fenntartani az arc rugalmasságát, kiegyenlíti annak olajtartalmát, és extra nedvességgel tölt el. Igazi csodaszer a problémás bőrre.

A teafaolaj az egyik legerősebb pattanás elleni olaj, antibakteriális és gyuladáscsökkentő hatású, így gyorsan eltünteti a zavaró pöttyöket. Fertőtleníti, gyógyítja és egységesíti az arcot, de nagyon óvatosan kell bánni vele. Kipirosodásra, rosaceára vagy ekcémára hajlamos bőr esetében egyáltalán nem ajánlott, és lényeges, hogy önmagában sosem szabad használni, csakis más olajba vagy arcápolóba keverve.

(Fotó: Getty Images)

Szőlőmag- és homoktövisolaj

A szőlőmagolaj minden bőrtípusra jó választás. Gyorsan felszívódik, nem hagy zsíros hatást, feltölti a bőr nedvességtartalmát, feszesít, késlelteti a barázdák megjelenését, valamit gátolja a faggyútermelést, és összehúzza a pórusokat is. Gyulladáscsökkentő, nyugtató és regeneráló hatása miatt szuperül működik a pattanásos arcon.

A homoktövisolaj gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és antioxidánsokban, nagy mennyiségben tartalmaz többek között flavonoidokat, karotinoidokat, A-, C- és E-vitamint, valamint különböző speciális zsírsavakat és zsírokat is – például lecitint és linolénsavakat -, melyek a sejtekbe épülve fejtik ki erőteljes hatásukat. Eltünteti és megelőzi a pattanásokat, feszesíti a bőrt, csökkenti a ráncok láthatóságát, regenerál, elhalványítja a hegeket, és felgyorsítja a sebgyógyulást is.

Házi lehúzható maszk mitesszerek ellen

A mitesszerek a pórusok eltömődése miatt alakulnak ki. A faggyú nem tud kijutni a bőr alól, és szennyeződésekkel, hámsejtekkel keveredik, így jönnek létre a bosszantó, fekete pöttyök. Eltávolításukhoz nem kell kozmetikus, hatékonyak és gyorsak a lehúzható maszkok. Akkor sem kell elhalasztanod a tisztítást, ha éppen nincs ezekből otthon. Anélkül készíthetsz ugyanis házi változatot, hogy egyáltalán ki kellene mozdulnod.

Femina

kiemelt kép: High Care Cosmetics

/p>

Discover more from Reflektoronline

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading